Czy na rower warto mieć osobne okulary?

okulary rowerowe

Okulary to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dodatkowego, w który powinien zaopatrzyć się każdy rowerzysta — bez względu na to, czy używa roweru do jazdy wyczynowej, czy okazjonalnych przejażdżek rekreacyjnych. Ten niewielki gadżet wpływa nie tylko na komfort, ale pośrednio także na bezpieczeństwo, zapewniając lepszą widoczność podczas słonecznej pogody. Wiele osób zastanawia się jednak, czy standardowe okulary stosowane na co dzień nie wystarczą? Czy rzeczywiście potrzebna jest nam druga para przeznaczona do jazdy rowerem? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części naszego wpisu.

Okulary rowerowe — czym się wyróżniają?

Okulary rowerowe tak naprawdę nie są żadną nowością na rynku. Profesjonaliści i amatorzy pasjonaci już od dawna je wykorzystują. Kiedyś jednak modele okularów kolarskich wyróżniały się właściwie wyłącznie opływowym, aerodynamicznym kształtem. Obecnie mamy zdecydowanie więcej możliwości, a wraz z rozwojem technologii pojawiło się mnóstwo udoskonaleń, w tym m.in. różne typy soczewek w okularach rowerowych. Jest też znacznie większy wybór różnych modeli o urozmaiconych właściwościach oraz cenach.

Jednak nie marka czyni okulary idealnym na rower, lecz określone cechy i właściwości. Jedną z ich zalet jest wygoda. Dostępne modele różnią się od siebie, więc bez problemu można wybrać takie, które będą idealnie pasować do kształtu głowy, nosa i uszu. Nie można jednak zapominać, że podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu. Dlatego właśnie szkła wyposażone są w odpowiednie filtry, które zabezpieczają wzrok przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC.

Poznaj zalety okularów rowerowych POC

Jeśli zależy ci na naprawdę solidnych, wygodnych i niezawodnych okularach, warto zwrócić uwagę na sprawdzone marki. Doskonałym przykładem są przede wszystkim okulary rowerowe POC dostępne w naszej ofercie, które dostępne są w bardzo szerokiej ofercie.

Okulary marki POC wyposażone są w technologię Clarity, lidera branży optycznej Carl Zeiss Vision Sunlens. Soczewki kontrolują spektrum kolorów dla większego kontrastu i definicji kolorów, co wpływa na zdecydowanie lepszą widoczność podczas jazdy w różnych okolicznościach. Okulary zapewniają pełną ochronę przed szkodliwymi promieniami UV (UV400). Oprawki z girlamidu są niezwykle lekkie, elastyczne i wytrzymałe.

Okulary przeciwsłoneczne POC Aim wyróżniają się oversiz’ową sferyczną szybą, która łączy szerokokątną dopasowaną soczewkę z maksymalnym polem widzenia rowerzysty, co jest niezbędne do przekraczania limitów na rowerze. Kształt soczewki zapewnia maksymalnie szerokie pole widzenia, dzięki czemu potencjalne zagrożenia są lepiej widoczne, co wpływa na szybkość reakcji i podnosi poziom bezpieczeństwa. Przeznaczone są do jazdy na szosie oraz w trudniejszym terenie. Zauszniki wykonano z hydrofilowej gumy, a regulowany gumowy nosek gwarantuje niezawodną przyczepność – nawet gdy jest mokry – więc okulary przeciwsłoneczne są idealnie dopasowane i stabilne osadzenie na twarzy.

admin