Na jakich nartach skaczą skoczkowie narciarscy?

na jakich nartach skacza skoczkowie narciarscy - Na jakich nartach skaczą skoczkowie narciarscy?

Przybywa wielbicieli sportów zimowych i entuzjastów, którzy kibicują nie tylko polskiej kadrze narodowej skoczków. Chcąc dołączyć do grona amatorów lub podążyć drogą kariery sportowej, osiągając międzynarodowe sukcesy, trzeba nie tylko wyróżniać się odwagą i indywidualnymi predyspozycjami, ale także zadbać o zakup odpowiednich nart. Jakie narty będą odpowiednim wyborem dla początkujących skoczków? Na jakim sprzęcie „latają” mistrzowie?

Co warto wiedzieć o nartach do skoków narciarskich?

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest to, że narty do skoków dostępne są jedynie w specjalistycznych sklepach narciarskich. Ma to związek, z tym że nie korzystamy z nich równie często, jak ma to miejsce w przypadku nart biegowych i nart zjazdowych, choć są one produkowane przez tych samych producentów. Narty dla skoczka muszą spełniać określone wymogi i być idealnie dopasowane do wagi i wzrostu zawodnika. Ma to szczególne znaczenie nie tylko w przypadku zawodników, którzy rozpoczynają przygodę z tym sportem. Nawet w sytuacji, gdy chcemy jedynie amatorsko trenować skoki narciarskie, musimy zadbać o zakup profesjonalnego sprzętu narciarskiego, bo tylko on gwarantuje bezpieczeństwo w czasie uprawiania tak specyficznej dyscypliny sportowej, jaką są skoki narciarskie.

Z jakich nart korzystają zawodnicy?

Narty przeznaczone do skoków oraz buty i wiązania, które są ich nieodzownym elementem, w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszły niebywałą ewolucję. Obecnie przepisy dotyczące długości i szerokości nart reguluje Międzynarodowa Federacja Narciarska. W związku z tym możliwe było nie tylko wyrównanie szans zawodników, ale także zadbanie o ich bezpieczeństwo na skoczni.

W przypadku zawodowych skoczków narciarskich, których rywalizację na skoczni możemy oglądać na żywo lub w telewizji, wybór nart uzależniony jest nie tylko od chęci osiągania najlepszych wyników, ale także od wyboru sponsora. Adam Małysz, od którego sukcesów rozpoczęła się nasza narodowa fascynacja skokami narciarskimi, sukcesy osiągał, skacząc na nartach marki Elan, Rossignol oraz Fischer. Z nart marki Fischer korzystali i korzystają także inni, polscy skoczkowie, którzy zastąpili Adama Małysza m.in. Kamil Stoch. Z nart czołowych producentów, którzy zostali wyszczególnieni powyżej, korzystali i nadal z nich korzystają także inni zawodnicy, którzy osiągają liczne sukcesy m.in. Simon Amman i Noriaki Kasai.

Warto podkreślić, że w ofercie naszego sklepu narciarskiego znajdują się także narty producenta Rossignol, które sprawdzą się zarówno u nowicjuszy i amatorów, jak i profesjonalistów. Jeśli są Państwo zainteresowani personalizacją sprzętu narciarskiego, wykonujemy także na zamówienie narty damskie, męskie oraz narty dla dzieci.

admin