Ochrona głowy na stoku. Kryteria wyboru kasku narciarskiego

ochrona glowy na stoku - Ochrona głowy na stoku. Kryteria wyboru kasku narciarskiego

Wielu z nas kocha wyjeżdżać w góry na zimowe szaleństwa na stoku. Jazda na nartach czy snowboarding to ulubione sporty zimowe sporej części polaków. Jednak niewielu z nas pamięta o bezpieczeństwie podczas urlopu. Bardzo często wybieramy środki ochrony osobistej pod względem ceny, jak i wyglądu. Jest to częsty błąd, gdyż taki produkt musi spełniać określone kryteria, by zapewnić nam więcej niż minimum bezpieczeństwa. Artykułem, który musimy mieć podczas zabawy na stoku, jest kask. Jego zadaniem jest ochrona naszej głowy, przed ewentualnymi urazami. Niestety, ale źle dobrany kask narciarski, potrafi wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Jak, więc powinniśmy dobrać kask?

Kask narciarski musi spełniać poniższe kryteria, aby perfekcyjnie chronił naszą głowę:

  1. Rozmiar – Kask musi idealnie przylegać do naszej głowy, tuż nad karkiem. Nie może być za ciasny (zbyt mocno przylegać) ani za luźny (spadać nam na oczy). W takim wypadku należy znać obwód naszej głowy, dzięki czemu dobierzemy rozmiar kasku.
  1. Masa – kask powinien być lekki oraz umożliwiać swobodne poruszanie głową.
  2. Pasek – musi ściśle przylegać pod brodą, być miękki, ale nie uciskać.
  3. Wnętrze – kask powinien posiadać miękką wyściółkę w środku oraz systemy wentylacyjne.

Powinniśmy pamiętać, że zarówno dzieci, jak i dorośli powinni nosić kask. Powyższe kryteria obowiązują do doboru kasku niezależnie od wieku. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, jak ważny jest dopasowany kask, nie możemy kupować kasków większych z myślą, że głowa jeszcze urośnie, dotyczy to główne dzieci. Ludzka głowa rośnie bardzo powoli, dlatego kask należy wymienić dopiero w momencie, kiedy już jest za ciasny.

W jakich przypadkach należy wymienić kask?

  • Musimy wymienić kask, gdy widoczne są pęknięcia na nim.
  • Do wymiany nadaje się również kask, który ma naruszone paski, bądź zapięcia.
  • Jeśli doświadczyliśmy silnego uderzenia, mogło dojść do uszkodzenia w strukturze kasku, przez co nie zapewnia nam już bezpieczeństwa.
  • Powinniśmy wymienić kask, gdy jest on już dla nas niewygodny i nas ciśnie.

Jeśli szukają Państwo idealnego kasku oraz sprzętu narciarskiego, zapraszamy do kontaktu, a pomożemy dobrać artykuły o najlepszej jakości w dobrej cenie, które będą odpowiadać Pańskim oczekiwaniom oraz potrzebom.

admin